3-4-2025:
Royal GD is verheugd Jeroen Leus, oprichter van Demetris DierGezondheid in Duiven, te verwelkomen als sectormanager Pluimvee. Hij verlaat daarmee Animal Health Group, waartoe Demetris behoort, en gaat in zijn nieuwe functie de afdeling Pluimvee bij Royal GD leiden.
Jeroen Leus start 1 september in zijn nieuwe rol in Deventer en zal naast de managementtaken binnen de afdeling ook actief een deel onderzoek blijven doen. Sinds 2022 is Jeroen namelijk bezig met een promotieonderzoek over E. coli, en dan met name gericht op hoe die bacterie zich precies verspreidt in de keten, welke labtechnieken nodig zijn om het gedrag van E. coli goed te begrijpen, de verspreiding te beperken en zo antibioticuminzet te verminderen.
Jeroen: “Helaas is onderzoek moeilijk te combineren met het werk in de praktijk. Ik ben nu 52 jaar en heb besloten om na 28 jaar in de praktijk gewerkt te hebben me meer met onderzoek bezig te gaan houden.”
Contact met veehouder
“Veel van mijn werkzaamheden bij Animal Health Group ga ik zeker missen,” aldus Jeroen. “Ook het loslaten van het contact met de pluimveehouders valt zwaar. Toch heb ik het gevoel dat ik, nu er een mogelijkheid is, de stap moet wagen. Ik ga ervan uit dat ik bij Royal GD, met praktijkgericht onderzoek, nog veel betekenis zal gaan hebben voor pluimveehouders en hun dieren.”
Ynte Schukken, CEO Royal GD: “We kijken uit naar de komst van Jeroen. Met hem verwelkomen we een gedreven pluimvee-expert bij Royal GD met een uitgebreid netwerk op het gebied van de pluimveegezondheid.”